-
Kihívás napja
Május 27-én, a Kihívás Napja alkalmából iskolánkban is a mozgás kapta a főszerepet. Ennek jegyében Kovácsné Horváth Mónika szervezésében egy újabb Diáksportfesztivál került megrendezésre. A nap közös reggeli tornával indult, majd a tanulók különböző akadályversenyeken és mozgásos feladatokban mérhették össze ügyességüket. A programok részeként a 6. osztályos tanulók kerékpárral járták be a falut, a délután folyamán pedig kispályás labdarúgó-bajnokság, büntetőrúgó-verseny és különböző ügyességi játékok várták a gyerekeket. Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult a program sikeres lebonyolításához!
-
Sárkány matek verseny
Május 22-én tanulóink a Cecei Illyés Gyula Általános Iskola által szervezett Sárkány Matekversenyen vehettek részt. A kitűnő szervezésnek köszönhetően egy rendkívül jó hangulatú és tartalmas napot tölthettünk együtt körzetünk iskolásaival és tanáraival. Az eredmények sem maradtak el. Az 5. osztályosok csapata, Lakatos Beatrix, Burján Dominik és Takács Bálint évfolyamukban 2. helyezést értek el. 6. osztályosaink csapata Ács Bálint, Buruncz Levente és Szedlákovics János évfolyamukban az 1. helyen végeztek. Nagyon büszkék vagyunk tanulóinkra! Ezúton is köszönjük a szervezést!
-
Iskolai virágosítás
Május 11-én közösen szépítettük iskolánk környezetét, ahol a gyerekek és a felnőttek együtt, lelkesen szorgoskodtak. A munka során különböző palántákat és virágokat ültettünk, valamint ágyások kialakítására is sor került. Öröm volt látni, ahogy a legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki együtt dolgozott. Hálásak vagyunk a szülőknek, a pedagógusoknak, a Nyugdíjas Klubnak, az Alapi Vadásztársaságnak, valamint mindenkinek, aki virággal, földdel vagy munkájával hozzájárult a környezetünk szebbé tételéhez. Köszönjük az önzetlen segítséget!
-
Anyák napi ünnepség
Anyák napi ünnepségünket május 5-én tartottuk az alapi Arany János Művelődési Házban. Tiringer Istvánné tanintézmény-igazgató ünnepi beszédét követően iskolánk alsó tagozatos tanulói osztályfőnökeik felkészítésével versekkel, dalokkal és egy közös tánccal lepték meg az édesanyákat és nagymamákat. A műsor végén a gyerekek saját készítésű ajándékaikat is átadták szeretteiknek. Öröm volt látni, hogy ilyen sokan eljöttek. Köszönjük, hogy velünk együtt ünnepeltek!
-
Fenntarthatósági témahét
Április 20–27. között fenntarthatósági témahetet tartottunk iskolánkban, melynek során számos izgalmas és tanulságos program várta diákjainkat. A környezettudatos gondolkodás és a természet szeretete került középpontba. Savanyó Katalin meghívásával ellátogatott hozzánk Takács Zsuzsanna és az AZTAKESERVIT egyesület. Takács Zsuzsanna a fenntartható életmódról beszélgetett a gyerekekkel. A foglalkozás során borsót vetettek, és közösen gondolkodtak olyan fontos kérdésekről, mint a vízkörforgás, a tiszta víz megőrzése, a fák szerepe, valamint az, hogy mire van igazán szükségünk az életben. Az AZTAKESERVIT egyesület pedig szemét-szobrászattal, a szelektív hulladékgyűjtéssel és a fentartható életmóddal ismertette meg tanulóinkat. Délután a Nyugdíjas Klub és Somogyi Tünde segítségével a tanulók maradék anyagokból készítettek kulcstartókat, ezzel is megtapasztalva az újrahasznosítás és az…
-
Versmondó verseny
2026. április 22-én a Kossuth Zsuzsanna Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-Oktatást Végző Iskola és EGYMI rendezésében versmondó versenyen vettünk részt. Iskolánkat Pataki Dominik Márk képviselte, aki Végh György: Virághozó április című versét adta elő. Sok szép verset hallhattunk, amit ki-ki a maga sajátos módján adott elő. Köszönjük a rendezőknek a kedves vendéglátást, jövőre újra jövünk!
-
„Dél-Fejér kincsei” vetélkedő
2026. április 24-én került megrendezésre a II. Dél-Fejér kincsei honismereti vetélkedő döntője a Sárbogárdi Múzeum Egyesület kiállítótermében. Iskolánk 3 fős lánycsapata (Lakatos Jázmin, Nagy-Palócz Kornélia, Szopori Lejla) iskolánk egykori tanárát, Sárközi Lászlót mutatta be a zsűri és a többi csapat számára. Sárközi László maradandót alkotott a kézilabda területén, rengeteg szép eredményt értek el az akkori diákok a keze alatt, és a falu életébe is szervesen beépült ez a sport. Az előadás anyagát alapját Sárközi tanár úr egykori naplója adta, ami ma már egy igazi kincsként kezelendő. Köszönjük neki ilyen formában is a munkáját, és további jó egészséget kívánunk számára!
-
Ásványkiállítás
Április 17-én iskolánkban ásványkiállításon vehettek részt diákjaink. A bemutató során a gyerekek számos kőzetet és ásványt ismerhettek meg, valamint megtekinthettek egy megkövült dinoszaurusztojást is. A program végén a tanulók kérdésekre válaszoltak, a helyes válaszokért pedig jutalomban részesültek. Ezt követően lehetőség nyílt az ásványok megvásárlására is. Köszönjük a lehetőséget!
-
Iskolába hívogató
Április 17-én délelőtt az Alapi Óvoda nagycsoportos gyermekeit és óvó nénijeiket láttuk vendégül, akik betekintést nyerhettek az iskolai életbe, és részt vehettek egy játékos tanórán az alsó tagozatos osztályokban. A délután folyamán kézműves foglalkozással vártuk vissza a leendő kis elsősöket, ahol vidám hangulatban kreatív alkotások készültek. Ez idő alatt a szülők értekezleten vettek részt, ahol Tiringer Istvánné tagintézmény-igazgató tájékoztatta őket a beiratkozás menetéről. Emellett szó esett a hit- és erkölcstan oktatásról és az arra történő beiratkozás lehetőségeiről, valamint bemutatásra kerültek az első osztályos tankönyvek is. Köszönjük minden érdeklődőnek a részvételt!
-
Húsvéti készülődés
A szünet előtti utolsó napon vidám, ünnepi hangulat töltötte meg iskolánkat. A gyerekek locsolkodtak, csokitojást kaptak, délután pedig kollégáink vezetésével kézműves foglalkozáson vehettek részt. Ezúton is áldott, békés húsvéti ünnepeket kívánunk minden kedves követőnknek!