Fenntarthatósági témahét
Április 20–27. között fenntarthatósági témahetet tartottunk iskolánkban, melynek során számos izgalmas és tanulságos program várta diákjainkat. A környezettudatos gondolkodás és a természet szeretete került középpontba.
Savanyó Katalin meghívásával ellátogatott hozzánk Takács Zsuzsanna és az AZTAKESERVIT egyesület.
Takács Zsuzsanna a fenntartható életmódról beszélgetett a gyerekekkel. A foglalkozás során borsót vetettek, és közösen gondolkodtak olyan fontos kérdésekről, mint a vízkörforgás, a tiszta víz megőrzése, a fák szerepe, valamint az, hogy mire van igazán szükségünk az életben.
Az AZTAKESERVIT egyesület pedig szemét-szobrászattal, a szelektív hulladékgyűjtéssel és a fentartható életmóddal ismertette meg tanulóinkat.
Délután a Nyugdíjas Klub és Somogyi Tünde segítségével a tanulók maradék anyagokból készítettek kulcstartókat, ezzel is megtapasztalva az újrahasznosítás és az anyagok újrahasználatának fontosságát.
Továbbá a Diákönkormányzat gyógy- és fűszernövényeket ültetett, így az iskola udvara is tovább zöldült.
Köszönjük szépen! ![]()


































