Egyéb kategória

Fenntarthatósági témahét

Április 20–27. között fenntarthatósági témahetet tartottunk iskolánkban, melynek során számos izgalmas és tanulságos program várta diákjainkat. A környezettudatos gondolkodás és a természet szeretete került középpontba.

Savanyó Katalin meghívásával ellátogatott hozzánk Takács Zsuzsanna és az AZTAKESERVIT egyesület.

Takács Zsuzsanna a fenntartható életmódról beszélgetett a gyerekekkel. A foglalkozás során borsót vetettek, és közösen gondolkodtak olyan fontos kérdésekről, mint a vízkörforgás, a tiszta víz megőrzése, a fák szerepe, valamint az, hogy mire van igazán szükségünk az életben.

Az AZTAKESERVIT egyesület pedig szemét-szobrászattal, a szelektív hulladékgyűjtéssel és a fentartható életmóddal ismertette meg tanulóinkat.

Délután a Nyugdíjas Klub és Somogyi Tünde segítségével a tanulók maradék anyagokból készítettek kulcstartókat, ezzel is megtapasztalva az újrahasznosítás és az anyagok újrahasználatának fontosságát.

Továbbá a Diákönkormányzat gyógy- és fűszernövényeket ültetett, így az iskola udvara is tovább zöldült.

Köszönjük szépen! 😊

Fenntarthatósági témahét bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva